Kyjov - archiv 2014

Kyjov - projev starosty města

Sestřih událostí druhého pololetí roku 2014 z Kyjova.

Sestřih událostí prvního pololetí roku 2014 z Kyjova.

Kyjov 23. 12. 2014 Rozhodnutí zastupitelstva - hazard v Kyjově v omezené míře / Zpívání o Vánocích znělo Moravskou uličkou / Centrum služeb pro seniory v Kyjově mělo pestrý advent.

Kyjov 19. 12. 2014 Vlastivědné muzeum v Kyjově otevřelo vánoční předváděcí dílny / Zdravotnická škola zaměřila vánoční výstavu na hračky / Tradice Zpívání pod vánočním stromem se ujala i v Bohuslavicích.

Kyjov 16. 12. 2014 Tisíc balonků a přání vypustily děti v Kyjově Ježíškovi / Do akce Česko zpívá koledy se zapojila Nemocnice Kyjov / Lampičkový průvod městem připomněl advent / Gyta Kyjov ocenila nejlepší gymnastky i trenérky.

12.12.2014 Dobrovolnické centrum Krok v Kyjově zahájilo činnost / Historická pianola se rozezněla pod taktovkou nevidomého ladiče / Lesní klub radovánky představil své aktivity na náměstí.

Kyjov 9. 12. 2014 Svaz tělesně postižených zamířil do Radniční galerie / Debrujáři z Kyjovska tvořili vánoční dárky / Galerie Doma připravila mikulášský večer plný dárků.

Kyjov 5. 12. 2014 Kyjov získal ocenění Město pro byznys - v podnikání ale musí více zabrat / Konference cestovního ruchu opět po roce na jižní Moravě / Klienti Domova Horizont v Kyjově mají úplně nový altánek.

Kyjov 2. 12. 2014 Obyvatelé města Kyjova oceněni za důsledné třídění odpadů / Kyjov se stal útočištěm celostátní akce Skautský muzikál / První adventní neděli Kyjov rozsvítil vánoční strom.

28. 11. 2014 Nejstarší obyvatelka Kyjova Marie Gasnárková oslavila 102 narozeniny / Vánoční strom věnoval městu bývalý starosta Letocha / Vlastivědné muzeum v Kyjově uspořádalo bleší trh.

Kyjov 25. 11. 2015 Provozovatelé se musí připravit na regulaci hazardu v Kyjově / Ekologické projekty na Kyjovsku mají své příznivce / Nevidomí soutěžili ve čtení a psaní Braillova písma.

Kyjov 21. 11. 2014 Český červený kříž ocenil nejlepší dárce krve z Kyjovska / Pražský komorní balet hostoval na Moravě / Jižní Moravu provoněl už 19. Gastroden.

Kyjov - 18. 11. 2014
Turistický pochod připomněl Oldřicha Pechala a ukázal nové muzeum / Divadelní podzim se přestěhoval do kotelny / Podruhé v ČR Jürgen Zank přednášel o výcviku psů.

Kyjov14. 11. 2014 Svatomartinská vína v Kyjově představilo 11 regionálních vinařů / Výstava ke dni nevidomých zamířila do Radniční galerie / Slovácký Kyjov a slovenská Velká Mača představují řemesla a rukodělné práce.

Kyjov 11. 11. 2014 Kyjov se připravuje na dotačních čerpání prostředků v nadcházejícím období / Lesní klub Radovánky přichystal Svatomartinské setkání / Martinský hody roztančily Kyjov na celý víkend.

Kyjov 7. 11. 2014 Osud Domu dětí a mládeže v Kyjově zatím není zcela jasný / Kyjov se chystá na reprezentační ples / Jak se tvoří městské kroniky dnes / Turistický výšlap připomene historii boje za svobodu.

4. 11. 2014 František Lukl obhájil post starosty - potvrdili zastupitelé / Centrum pro seniory Kyjov připravilo módní přehlídku / Lidová jizba v Kyjově pokračuje v tradici představení řemesel.

4. 11. 2014 František Lukl obhájil post starosty - potvrdili zastupitelé / Centrum pro seniory Kyjov připravilo módní přehlídku / Lidová jizba v Kyjově pokračuje v tradici představení řemesel.

Kyjov 31. 10. 2014 Závody sportovní kynologie přilákaly do Kyjova desítky soutěžících / Kyjov si připomínal vzniku samostatného Československého státu / Letiště v Miloticích obsadili lukostřelci a draci.

Kyjov 24. 10. 2014
Došlo k podpisu koaliční smlouvy v Kyjově / Už potřetí zavítala do Kyjova populární show Na stojáka /
Obyvatelům Centra sociálních služeb ukázali, jak se jim bydlí.

Kyjov 21. 10. 2014 Kyjovské Slovácko v pohybu přineslo do regionu nové projekty / Jazz klub Kyjov pozval Mariána Vargu / Vendelínské hody rozvášnily Kameňák.

Kyjov 14. 10. 2014 Nemocnice v Kyjově je připravena zřídit magnetickou rezonanci / Centrum služeb pro seniory otevřelo dveře veřejnosti / Volby v Kyjově - jasné vítězství Sedmadvacítky nezávislých.

Kyjov 7. 10. 2014 Obyvatelé Kyjova jsou spokojeni se životem v malém městě / Mateřská škola Za Stadionem slaví 50 let / Kynologická organizace Boršov hostila Mistrovství ČR francouzských ovčáků.

Kyjov 3. 10. 2014 20 milionů proměnilo nejstarší sídliště v Kyjově Lidická / Kyjov se vydal společně proti drogám / Propojit kulturu Moravy a slovenského příhraničí se snaží Kyjov s Myjavou.

Kyjov 30. 9. 2014 Slovácko otevřelo o víkendu ateliéry veřejnosti / Pasování prvňáčků školy J. A. Komenského se účastnilo 85 dětí / Radniční galerie představuje Františka Lukla v roli fotografa.

Kyjov 26. 9. 2014 Nová cyklostezka spojuje Kyjov a Bohuslavice / Řemeslníci z jihomoravského Kyjova a slovenské Myjavy zaplnili náměstí / Chystá se protidrogová konference v Kyjově.

Kyjov 23. 9. 2014 Kyjovští zastupitelé schválili minimální síť sociálních služeb v oblasti prevence / Obcím Mikroregionu Nový Dvůr přibudou nové sochy / Městská knihovna se přesunula do pečovatelského domu - na jedno odpoledne.

Kyjov 19. 9. 2014 Rekonstrukce sídliště Za Stadionem dokončena / Kyjovští zahrádkáři přichystali tradiční výstavu ovoce, zeleniny a květin / Soutěž papírových modelů přilákala zájemce z celé republiky.

Kyjov 16. 9. 2014 V Kyjově už zanedlouho začne fungovat dobrovolnické centrum / Vlastivědné muzeum v Kyjově představuje řemesla dochovaná na jižní Moravě / Komise životního prostředí ocenila majitele rozkvetlých zahrad a balkonů.

Kyjov 12. 9. 2014 ZUŠ Kyjov otevřela nové taneční studio / Setkání jubilantů letos navštívila stovka obyvatel Kyjova / V Kyjově vyroste multifunkční hřiště a nová ledová plocha.

Kyjov 9. 9. 2014 Poskytovatelé sociálních služeb na Kyjovsku musí šetřit / Proměna sídliště Maxe Švabinského je konce / Sportovní oddíly z Kyjova se představily dětem i rodičům.

Kyjov 5. 9. 2014 Základní škola J. A. Komenského je od nového školního roku bezbariérová / Military muzeum právě zahájilo provoz v rozšířené podobě / Kyjov se stará o téměř stovku osob bez přístřeší.

Kyjov 2. 9. 2014 Prázdniny uzavřela česko-slovenská zábava pro děti / Moderní smuteční sín v Kyjově zahájila provoz / Kyjovské školy slavnostně otevřely další školní rok.

29. 8. 2014 Stále větší zájem mezi seniory a zdravotně postiženými budí rok co rok sportovní hry. Jejich pátý ročník uspořádal Svaz tělesně postižených v Kyjově. Oslava stých narozenin byla událostí, která vzbudila pozornost obyvatel Centra služeb pro seniory. Oslavila je paní Marie Búřilová, která je obyvatelkou domova už téměř 16 let. Kyjovské gymnastky mají s koncem letních prázdnin společné soustředění. Gymnastický a taneční klub Gyta na něj vyrazil do Sobůlek.

26. 8. 2014 Slováckými obcemi projížděla historická vozidla / Pokácený strom na nové cyklostezce budí rozhořčení / Skauti dováděli na příměstském táboře.

Kyjov 22. 8. 2014 Kyjovské letní slavnosti vyvrcholily oslavou dožínek / V Kyjově se představili zkušení i začínající chovatelé z Jihomoravského kraje / Nový příjezd do šroubárny je před realizací / Novou obřadní síň otevře Mozartovo Requiem.

19. 8. 2014 Kyjovské letní slavnosti přinesly zábavu napříč generacemi / 8. ročník Galerie rulandských vín v ČR zná své vítěze / Žalmanův folkový Kyjov přinesl na Slovácko oblíbený žánr.

15. 8. 2014 Kyjovští zahrádnáři zahajují sezónu pěstitelské pálenice / Loutkové divadlo odstartuje divadelní podzim na Slovácku / Blížící se Slovácký rok připomíná nový kalendář.

12. 8. 2014 Úřad pořídil velkokapacitní kartotéku / Členové hnutí Brontosaurus vyrazili na Kyjovsko / Folklorní přehlídka Kyjovského Dolňácka přilákala do Milotic / Kyjov se připravuje na víkend zalitý folklorem.

Městský úřad Kyjov získal ocenění ministerstva vnitra / Příměstský tábor dětem přiblížil zajímavá povolání / Mírový pochod Padayatra zamířil také na jih Moravy.

5. 8. 2014 Motocyklové závody Kyjovský okruh se letos nepojedou / Raduca Vojáčková představila na Moravě tanec 5 rytmů / Festival Mlýnské kolo i letos přilákal do Bohuslavic.

Na odevzdání kandidátních listin zbývá už jen pár dní / Přibývá případů mladistvých pod vlivem alkoholu / CZ-SK Hello Jazz Weekend zaplnil Jančovku.

Kyjov 29. 7. 2014 Lesní školka Radovánky pořádá tábor / Domov Horizont vystavuje v Galerii - Čajovně / Herdin představuje ojedinělé fotografie / Kostelecká lávka opět lákala odvážné.

25.7.2014 Ředitelka nemocnice představila své plány/ U radnice vystoupili slovesnští folkloristé/ V Kyjově odstartoval jazzový víkend

22.7.2014 Uskutečnil se ojedinělý koncert na terase/ Radnice ocenila čtyři mladé hokejbalisty/ Začaly opravy školy i školky v Bohuslavicích

18.7.2014 Žhář zapálil dvě auta U Vodojemu/ Archeologové našli u muzea středověké jámy/ Knihovna připravila program pro děti/ Ředitelka nemocnice zve na diskuzi

15.7.2014 Policie hledá svědky krádeže / Poštovní holubi z Kyjova závodili / Zahradní železnice ve Vracově se změnila / Nedělní odpoledne bude patřit folkloru

11.7.2014 Kyjov čekají o prázdninách dopravní omezení / Skauti z Kyjovska se vypravili na Smraďavku / Cyklus Barevné léto s kyjovským Íčkem přinesl divadelní odpoledne pro děti.

8.7.2014 Budou v Kyjově další jednosměrné ulice? / Jazzové hudební odpoledne s Django jet a muzikanty Live music superheroes / Historik a etnograf František Synek přináší regionu unikátní publikaci

 4.7.2014
Informační centrum Kyjov pořádá během prázdnin komentované prohlídky městem / Městská policie aktivní v rámci prevence / Dny nevidomých na Moravě zanechaly dojetí.

Kyjov 1. 7. 2014
Informační centrum Kyjov pořádá komentované prohlídky městem / Městská policie Kyjov se zapojuje do preventivních akcí s mládeží / Dny umění nevidomých v Kyjově podopřil zpěvák Radek Žalud.

27. 6. 2014

Terapeutická komunita Krok v Kyjově oslavila 15 let / Strážníci městské policie v každodenním provozu / Město Kyjov přivítalo v atriu Radniční galerie úspěšné školáky

Stoletý platan v městském parku prošel speciálním ošetřením / Kyjovští zastupitelé mají za sebou bouřlivou debatu. Kosení Boršovských luk přineslo nečekaný zájem.

 

Den Země slavily děti z celého Kyjovska v městském parku / Cykloturisté zamířili na putování po vinařských stezkách Kyjovska / Pivní festival se přestěhoval do Bohuslavic na Art mlýn.

 

Taneční obor ZUŠ Kyjov má za sebou závěrečné vystoupení / Kyjov se připravuje na rockový hody / Stovka dětí v kroji připravila hodečky / Koupaliště i biotop jsou v plném proudu.

 

Cyklistická tour Josefa Zimovčáka dorazila i do Kyjova / Víkend na Hodonínsku patřil skautům / Kyjovská kapela Narajama po letech opět vydává novou desku.

 

Kyjovští zastupitelé i veřejnost se seznamovali s Fénixem / Celé Česko čte dětem pokračuje čtením osobností / Velké úspěchy zaznamenal Aerobik klub Sokola Kyjov.

 

Policie zvýšila dohled v okrajových částech města a zahrádkářských koloniích / Zastupitelé Kyjova se připravují na další veřejné zasedání / Projekt Celé Česko čte dětem dorazil do Kyjova.

 

 Bambiriáda nabídla přehlídku volnočasových aktivit / Domov Horizont bude domovem i pro ženy / Informační centrum v Kyjově zahájilo turistickou sezónu.

 

Areál kyjovské Jančovky zažije dvě velké hudební akce / Knihovna pasovala prvňáčky na čtenáře / Do mateřských škol míří projekt prevence

Kyjov oslavil 20. výročí Mezinárodního roku rodiny / Inforamční centrum Kyjov chystá pestrobarevné léto / ZUŠ Kyjov představila práce výtvarného oboru.

Organizace Roska může využívat bezbariérové prostory / Dům dětí a mládeže v Kyjově připravil dopravní soutěž / Noc literatury představila neznámé i regionální autory.

Nejlepší guláš Mikroregionu Babí lom vaří v Nechvalíně / Talentovaní žáci se představili v dovednostní soutěži / Posvátné písně ze Sušilovy sbírky rozezněly Kyjov.

Speciální škola v Kyjově slaví 60 let / Obyvatelé Slovácka se staví proti těžbě štěrku / Mezi Kyjovem a Bohuslavicemi se chystá nová trasa naučné stezky.

Setkání podnikatelů se zástupci kyjovské radnice vyústilo v podpis smlouvy o spolupráci / Z náměstí se ozývala střelba z pušek a rány z děla / Kyjov se pustil do zvelebování hřbitova.

Kyjov se připravuje na další aukci energií / Na železniční trati zahynul muž po srážce s projíždějícím vlakem / Školáci díky TVS zamířili do hodonínské ZOO / Děti z Kyjovska si užily den spojený s dopravní výchovou

Kyjovská padesátka vylákala o víkendu do přírody stovky turistů / Kyjov slaví 69. výročí osvobození města / Mikroregion Nový dvůr představuje původní řemesla.

Starostové Kyjovska diskutovali o sociálních službách / Město Kyjov zakoupilo přenosné defibrilátory / Lesní klub Radovánky se zapojil do celonárodní akce Ukliďme svět.

Kyjovskem vede naučná včelařská stezka / Soutěž orchestrů představila nejlepší mladé muzikanty / V Kyjově trénoval hokejbalový výběr hráčů do 14 let.

Občané se mají možnost připojit k petici za ochranu zdroje pitné vody / Velikonoční zvyky připomnělo Vlastivědné muzeum v Kyjově / Pohybovém centrum připravilo celodenní maraton

Kyjovskou nemocnici povede kyjovská zastupitelka Danuše Křiváková / Maskot Military muzea Lvíček Míra má za sebou charitativní operaci / Kyjovské učiliště Havlíčkova ožilo tradičními řemesly

Stoletý platan z městského parku zapojen do projektu Nadace Partnerství / Knihovna připravila pro děti Noc s Andersenem / Díla výtvarnice putují do aukce pro Fénix

Okresní myslivecký spolek vystavil nejlepší trofeje za loňský rok / Asociace malířů a malířek kraslic ČR představila část své sbírky / V Kyjově se na Jančovce představili písničkáři

Do Kyjova dorazil Světový den porozumění autismu / Slovácko je bohatší o dílnu na výrobu historických kostýmů / Horky u Milotic začaly rozkvétat

V Kyjově pravidelně vítá jaro mužský zpěv / Oslavy Dne učitelů v Kyjově tradičně vrcholí setkáním ředitelů školských zařízení / Na Kyjovsku obnovena další obecní knihovna - v Bukovanech

Měsíc čtenářů vyvrcholil vyhlašováním nejpilnějších čtenářů / Aukce olympijských holínek vynesla peníze pro dětské oddělení nemocnice / Gymnastický a taneční klub Gyta uspořádal Pohár města Kyjova

Vinaři převzali ocenění v rámci 51. přehlídky regionálních vín Josefský košt / Centrum pro sluchově postižené pořádá kurz znakového jazyka / Zahrada Dětského centra při nemocnici Kyjov se rozrostla

Indukční smyčky pomáhají sluchově postiženým na podatelnách městského úřadu / Kyjovské Slovácko v pohybu se připravuje na další projekty / Studenti zdravotnických škol diskutovali na téma Hrdinství není přežitek

Kyjov navštívil přední český onkolog Rostislav Vyzula / Kyjov i nadále bude mít svého zástupce u Okresního soudu v Hodoníně / Ombudsmanka Anna Šabatová radila lidem v Kyjově

Zastupitelé rozhodovali o dotacích pro organizace města / Revitalizaci sídlišť předchází ořezy dřevin / Jeden milion korun obce vyčlenily na nákup sanitního vozu

Do Kyjova dorazilo obří leporelo / Netradiční projekt muzicírování se představil v Galerii Doma / Čtyřiadvacetihodinový maraton s roztroušenou sklerózou dorazil na jižní Moravu

Kyjov budespolupracovat z městem Prizren z Kosova / Slovácko oživil fašaňk v Kyjově / Kyjov otevřel dveře čtenářům v rámci měsíce března, který je věnován knihám

Smuteční síň v Kyjově pokračuje rekonstrukcí / Domov Horizont chce zajistit další bydlení pro postižené / Rovnou tisícovku pochodů završili kyjovští turisté

Město Kyjov chce posílit své postavení v rámci Vodovodů a kanalizací Hodonín / Kyjovské zahrádkáře čeká v letošním roce zdražení / Region Slovácka lákal na netradiční košt pomazánek

Z bývalého internátu bydlení pro potřebné / V Kyjově se rozmohly krádeže v drogerii / Kyjovský Domov Horizont uspořádal tenisový turnaj

Lesní školka sehnala peníze na maringotku / Galerie ve škole vystavuje velkou sbírku Ex-libris / Django Jet proměnili vinárnu ve swingovou tančírnu

Galerie a Čajovna představuje hodové fotografie z regionu / Speciální škola předala dar mamince Sabiny Chromečkové / Odpoledne plné karet si užily děti v Bohuslavicích u Kyjova

Druhý díl české komedie dorazil do Kyjova i s Bolkem Polívkou / Balet Kouzelná flétna vyprodal v Kyjově divadelní sál / Reprezentační ples v Kyjově přinesl flamenco a kubánského zpěváka

Soňa Voráčová z Kyjova oslavila 100 let / Akce Zářící oči přinesla dárky dětem z Kyjovska / Školáci v Bohuslavicích se procvičují ve finanční gramotnosti

Dětem v krizi pomáhá na Kyjovsku několik organizací / Více než 1 400 vzorků destilátů nabídl letošní košt v Bukovanech / Lesní školka běží naplno i v zimních měsících

Statistiky udávají zvýšení počtu obyvatel Kyjova / Bolek Polívka v Kyjově uvede českou komedii Dědictví / Jančovku se chystají využívat místní občanská sdružení

Kyjov skončil s přebytkem deset milionů korun za loňský rok / Novou službu pro duševně nemocné - dopravu - zavedlo v regionu centrum Fénix / Děti ze školy Komenského připravily divadlo, bude i Jízda králů

Kyjovský Jazzklub koncerty přesouvá do centra města / Military muzeum připravilo tradiční dobový společenský večer / Pure Beauty přináší do Galerie Doma romantickou atmosféru

Kyjov se prezentoval v rámci veletrhu cestovního ruchu Regiontour / Město v letošním roce rozdělí čtyři miliony na dotacích / Karel Rotrekl rozšiřuje sbírku starých pohlednic

Dobrovolní hasiči pořídili speciální zdravotnická záchranářská nosítka / Zástupce sdružení Omega míří do Indie / Informační centrum vydává minci s motivem radnice

Zásahová jednotka policie dopadla výrobce pervitinu / Nemocnice opravuje gynekologii a dětské oddělení / Zastupitelstvo schválilo akční plán rozvoje sociálních služeb

Adina Rybová je prvním občánkem Kyjova v letošním roce / V Kyjově už začal svoz vánočních stromků / Mlýn představuje netradiční sbírku hoblíků

Charita na Kyjovsku pořádala Tříkrálovou sbírku / Obří kvetoucí tlustice lákaly návštěvníky do skleníků v Ráji sukulentů / Vlastivědné muzeum v Kyjově odtajnilo vzácné tisky

Kyjov se rozloučil s uplynulým rokem tradiční silvestrovskou guláš párty / Protipovodňový varovný systém začal sloužit jako rozhlas / Cyklistická tour Poslední kilometr zakončila rok 2013

 

 

 

Reportéři

Na vysílání Regionální televize TVS dohlíží Rada pro rozhlasové a televizní vysílání

Kontakt

J. D. Production, s.r.o.
Sídlo firmy
Palackého náměstí 293
686 01 Uherské Hradiště
IČ: 25592939

Adresa provozovny
Podnikatelský inkubátor,
Panský dvůr
Panská 25
686 04 Kunovice
GSM: 777 711 031
Tel: 572 554 849
Email: redakce.uh@tvslovacko.cz

Adresa provozovny
Masarykovo náměstí 30
697 22 Kyjov
GSM: 777 781 788
Tel: 518 616 883
Email: redakce.ky@tvslovacko.cz